პარასკევი, 03 დეკემბერი 2021
CAC-CACIB FCI "Tbilisoba 2021" და "Georgian Winner 2021"

16 და 17 ოქტომბერი 2021 ქ. თბილისი ჩატარდა ყველა ჯიშის ძაღლების საერთაშორისო გამოფენა CAC-CACIB FCI "Tbilisoba 2021" და "Georgian Winner 2021"

16 ოქტომბერი 2021 17 ოქტომბერი 2021

 
 
გამოფენის ორგანიზატორი:
 
 
საქართველოს კინოლოგიური ფედერაცია
 
 
გამოფენის სპონსორები:
 
"Purina Pro Plan"
პრემიუმ კლასის საკვები ძაღებისთვის

 

ექსპერტები:

გერარდ იპპინგი
(ნედერლანდები)
 ტატიიანა ურეკ
(სლოვენია)
დუშან პაუნოვიჩი
(სერბეთი) 
ნატალია მესტვირიშვილი
(საქართველო)

 
გამარჯვებულები "Tbilisoba 2021":
 
Best in Baby Show
1. Caucasian Shepherd, 105, RUSKII RISK RODIMIIBASTI, male, owner: Chikhradze K.
2. Rottweiler, 155, CARUSO GUARDIANS OF DARKNESS, male, owners: Asatiani G. & Broyan T.
3. Beagle, 365, BEAGLE INN'S OLIVIA, female, owner: Gedjadze N.
 
Best in Puppy Show
1. Schipperke, 041, DORATA NERO ECLIPSE OF THE SUN, female, owner: Petrakova A.
2. Pomeranian, 303, VAN DAM FOR WHITE SUPER STARS SAKARTVELO, male, owner: Levchenko N.
3. Sredneaziatskaia Ovcharka, 178, SARY-SHAITAN ZHADO, male, owner: Akhohova A.
 
Best in Junior Show
1. Siberian Husky, 345, RACE-AGAINST-THE-WIND DES SARMENTINS, female, owner: Belyaeva M.
2. Pomeranian, 307, PALEMIO GRAZIE KIRA NICE, femmale, owner: Lisetskaya O.
3. Rottweiler, 157,  MARCUS ROT FRAU FORTUNA, male, owner: Andguladze Z.
 
Best in Groups
Group 1:  Schipperke, 043, WINTERRA BODYGUARD, male, owners: EremcheevaA. & Petrakova A.
Group 2:  Bulldog, 081, GELLERT GRINDEWALD, male, owner: Smirba T.
Group 3:  Scottish Terrier, 230, MODNAYA SHTUCHKA OT BOMAGE, female, owner: Sazonova T.
Group 4:  Dachshund Teckel (L/H), 259, TSARINA S VISHNEVOY ROSHI, female, owner: Domnicheva I.
Group 5:  Siberian Husky, 352, CHUDNI MEDVEZHONOK VICTORIUS SMILE, female, owner: Sarafannikova A.
Group 6:  Basset Hound, 360, BUR GARD RIKKI, female, owner: Buryak E.
Group 7:  Weimaraner, 418, SOFFIO D’AMORE LEGENDARIO, male, owner: Linko E.
Group 8:  Labrador Retriever, 488, ATLANT DEMBE, male, owniers: Agiashvili M. & DUCKERBLACK.
Group 9:  Grand Caniche, 555, AFTERGLOW DARK HOUSE, male, owner: Harikawa Y.
Group 10:Afghan Hound, 595, VIVAT SANRAIZ CHOOSE ME, female, owners: Matveeva E. & Vagina Yu.
 
Best Couple
1. Beagle, 393-400, owner: Mujiri S.
2. Rottweiler, 164-167, owners: Asatiani G. & Matcharashvili D.
3. Schipperke, 043-046, owner: Petrakova A.
 
Best Kennel
1. Golden Retriever, GEORGIAN SUNSHINE, owners:  Lasurashvili L. & Tchintharashvili A.
2. Beagle, TBILISI BEAGLE INN, owner: Mujiri S.
3. Dobermann, YUTLAND FIRE, owner: Tagaeva Yu.
 
Best Veteran
1. Lhasa Apso, 562, SOKROVITSCHE TIBETA, female, owner: Silina E.
2. Dobermann, 139, FROM ISLAND KORSIKA ARISHKA MON AMOUR, female, owner: Zakharova O.
3. Rottweiler, 164, LEGA ISNIS UBNIDAN, male, owner: Matcharashvili D.
 

Junior Handler

(12-17 y.o.)

1. French Bulldog, handler: Voynova E., age - 16
2. Deutscher Schaferhund, handler: Bejashvili A., age - 12
3. Labrador Retriever, handler: Begieva L., age - 14
 
Best in Show
1. Siberian Husky, 352, CHUDNI MEDVEZHONOK VICTORIUS SMILE, female, owner: Sarafannikova A.
2. Schipperke, 043, WINTERRA BODYGUARD, male, owners: Eremcheeva A. & Petrakova A.
3. Basenji, 360, BUR GARD RIKKI, female, owner: Buryak E.


გამარჯვებულები "Georgian Winner 2021"
:
  
Best in Baby Show
1. Pug, 616, P’ZAZZ CRAZY IN LOVE, male, owner: Viola O.
2. Beagle, 363, BEAGLE INN'S OLIVIA, female, owner: Gedjadze N.
3. Shih-Tzu, 592, LIA IZ GRAND LEONIKI, female, owner: Kiziria N.
 
Best in Puppy Show
1. Labrador Retriever, 476, FITELLI NORA, female, owner: Kharchilava E.
2. American Akita, 279, ASHLEY GOLD PRIDE FARRO, male, owner: Devdariani M.
3. Schipperke , 040, DORATA NERO ECLIPSE OF THE SUN, female, owner: Petrakova A.
 
Best in Junior Show
1. Siberian Husky , 343, RACE-AGAINST-THE-WIND DES SARMENTINS, female, owner: Belyaeva M.
2. Rottweiler, 156,  MARCUS ROT FRAU FORTUNA, male, owner: Andguladze Z.
3. Griffon Bruxellois, 559, UNION GRIF MORGAN LE FAY, female, owner: Bondarenko S.
 
Best in Groups
Group 1:  Welsh Corgi Pembroke, 063, LAIF SPRING EVER SO CLEVER, female, owner: Antipova E.
Group 2:  Cane Corso, 093, I’M COBORS OF THE LORD VALLEY, male, owner: Bezvoritnyaya S.
Group 3:  Sky Terrier, 230, ALEX MONTE KARIO, male, owner: Bakhteeva Ya.
Group 4:  Dachshund Teckel (L/H), 258, TSARINA S VISHNEVOY ROSHI, female, owner: Domnicheva I.
Group 5:  Siberian Husky, 348, ERA MADNESS OF SILVER WAY, female, owner: Belyaeva M.
Group 6:  Basset Hound, 359, BUR GARD RIKKI, female, owner: Buryak E.
Group 7:  Bracco Italiano, 404, GRAFSKOE GNEZDO ADELE, female, owner: Voynova E.
Group 8:  Labrador Retriever, 492, FITELLI MADERA, female, owner: Gordok V.
Group 9:  Shih Tzu, 594, GAROLD DINGL IZ GRAND LEONIKI, male, owner: Tishaninova N.
Group 10:Afghan Hound, 595, KAPRIZ BLAGORODNIY, male, owner: Telypenko I.
 
Best Couple
1. Bouledogue Francais, 518-521, owner: Voynova E.
2. Beagle, 392-399, owner: Mujiri S.
3. Schipperke, 042-044, owner: Petrakova A.
 
Best Kennel
1. Golden Retriever, GEORGIAN SUNSHINE, owners: Lasurashvili L. & Tchintharashvili A.
2. Rottweiler, GUARDIANS OF DARKNESS, owners: Asatiani G. & A.
3. Siberian Husky, SILVER WAY, owner: Belyaeva M.
 
Best Veteran
1. Lhasa Apso, 564, SOKROVITSCHE TIBETA , female, owner: Silina E.
2. Dobermann , 138, FROM ISLAND KORSIKA ARISHKA MON AMOUR, female, owner: Zakharova O.
3. Rottweiler, 163, LEGA ISNIS UBNIDAN, male, owner: Matcharashvili D.
 
Best in Show
1. Shih Tzu, 594, GAROLD DINGL IZ GRAND LEONIKI, male, owner: Tishaninova N.
2. Welsh Corgi Pembroke, 063, LAIF SPRING EVER SO CLEVER, female, owner: Antipova E.
3. Labrador Retriever, 492, FITELLI MADERA, female, owner: Gordok V.

 
ვულოცავთ გამარჯვებულებს!

 
 
 
 
 

 


ჩვენი სპონსორი:

purinapp
პრემიუმ კლასის საკვები ძაღებისთვის
  

ჩვენი სტუმრები:
free counters